دستکش نسوز روکش چرمیاستفاده از دستکش ایمنی در انجام کار بسیار اهمیت دارد. بیش از۵۰% حوادث مختلف در حین کار مربوط به استفاده نکردن از دستکش ایمنی می باشد. دستکش ایمنی انواع متفاوتی دارد که هر کدام در برای فعالیتی خاصی تولید می شود.

امروزه مدل های گوناگونی از دستکش ایمنی برای حفظ و نگهداری در برابر طیف گسترده ای از خطرات در دسترس عام هستند. ماهیت خطر و آسیب های ناشی در زمان انجام عملیات، در انتخاب دستکش ها موثر می باشد. انواع و تنوع آسیب های شغلی دست، انتخاب صحیح دستکش ایمنی را مشکل می سازد.

الزامات عمومی

دستکش ایمنی از نظر محدوده ای از دستان که بایستی مورد حفاظت قرار گیرند، به ساق کوتاه و متوسط و بلند تقسیم می شوند. همچنین دستکش ایمنی بسته به میزان قابلیت تحرک مورد نیاز انگشتان به انواع پنچ انگشتی، دو انگشتی و تک انگشتی دسته بندی می شوند.

دستکش ایمنی زره دار:

نوعی دستکش ایمنی با شبکه بافته شده از سیم های فولادی است که محفاظ دست در برابر لبه های تیز از جمله چاقو و یا کاترهای صنعتی مورد است.

دستکش اشبالتي

نسوز روکش چرمی :

این دستکش از چرم ضخیم با طول حدود ۳۵ سانتی دارای ویژگی مقاوم حرارتی و دیر سوز می باشد،

دستکش ایمنی نسوز برای کلیه فرآیند های داغ و ذوب مواد معدنی و فلّزی از قبیل عملیات شیشه گری، ذوب فلزات و غیره بسیار مناسب می باشد.

دستکش نسوز روکش چرمی

دستکش ایمنی جوش کاری آرگون:

دستکش جوشکاری قوس الکتریکی مخصوص جوشکاری آرگون می باشد. رویه و کف دستکش ایمنی از چرم فراوری شده نرم کراست و ساق آن از چرم و طول دستکش حدود ۳۳ سانتی متر می باشد.

زنجیری (فلزی):

با مقاومت مکانیکی بسیار قوی برای قصابی، سلاخی، کار در کشتارگاه ها و کار با خطرات مکانیکی و فیزیکی سنگین تولید می شود.

دستکش زنجیری (فلزی)

دستکش ایمنی نیتریلی صنعتی آزمایشگاهی:

این دستکش ایمنیاز ترکیب ۱۰۰% اکرونیتریل بوتاداین و طول بیش از ۳۰ سانتی متر با پایداری مکانیکی در برابر سایش و سوراخ شدن و نیز پایداری شیمیایی بسیار خوب برای نفوذ ناپذیر در برابر انواع عوامل بیولوژیک پاتوژن تولید شده است.

دستکش عایق حرارت:

تولید شده از الیاف ضد حرارت ضخیم و تقویت شده برای کار در فرآیندهای داغ، کوره های پخت، ذوب فلزات و غیره تولید می شود.

عایق برق ولتاژ بالا:

این نوع دستکش دارای مقاومت بالا در برابر جریان های الکتریکی با ولتاژ بالا است.

نقش گوشی های ایمنی در کاهش صدا

 

دیدگاه بگذارید

دوازده + 11 =